VLetenky

Čína s Transaero od 299 EUR

The Great Wall of China
Fotogenický Shanhaiguan – východný koniec Veľkého čínskeho múru (foto: fuzheado/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na jesennú návštevu gigantickej “ríše stredu” sa popri skôr avizovanom tarife spoločnosti Transaero z Viedne majú šancu vydať aj cestovatelia spoza rieky Moravy s odletom z Nemecka.

Spiatočné letenky do Pekingu máte možnosť kúpiť za 332 USD (alebo v prepočte cca 299 EUR) s odletom z nemeckého Berlína. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť traifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet z nemeckého Berlína (BER) dňa 25. októbra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 7. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Berlín – Peking za 332 USD (25.10.-07.11.2015)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vhodnú možnosť aj počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vceôlku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a prehliadku jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto obrovitá stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0

Add a Comment