VLetenky

Čína s Transaero od 217 EUR

Žlté Hory
Fascinujúce “Žlté Hory” alias Huangshan (foto: Carlos Adampol Galindo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu obrovitej “ríše stredu” (v tomto prípade na mimosezónne obdobie) zvádza ponuka leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Pekingu sú v predaji za 217 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 12. januára do 28. marca 2015, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu marca 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. marca a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 27. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Peking za 217 EUR (20.03.-27.03.2015)
Viedeň – Peking za 218 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Peking za 229 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Peking za 231 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Peking za 6386 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte celkom výhodnú možnosť počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0