VLetenky

Čína s Qatar Airways od 402 EUR

LI River
Fotogenické scenérie rieky Li v okolí Yangshuo na juhu Číny (foto: Grey World/FLickr/CC BY 2.0)

Na cestu do rozľahlej východoázijskej “Ríše stredu” možno vyraziť s päťhviezdičkovou spoločnosťou Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Pekingu kúpite za 402 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Za príplatok sa dá letieť i do čínskeho veľkomesta Šanghaj.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 2. októbra do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v čase od konca októbra do konca novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 5. novembra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 19. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Peking za 402 EUR (05.11.-19.11.2015)
Budapešť – Peking za 128100 HUF (rezervácia na webe dopravcu)
Budapešť – Peking za 419 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Peking za 424 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Peking za 11444 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové dispozície pomerne obmedzené, máte celkom vhodnú možnosť v priebehu relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov vskutku uponáhľaných a rušných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0