VLetenky

Čína s Qatar Airways od 392 EUR

Zhangjiajie
Sugestívny krasový park Zhangjiajie N.P. s bizarnými skalnými útvarmi (foto: btosold/Pixabay/CC0)

Ak Vaše cestovateľské kroky zamieria v budúcnosti (aj cez letné prázdniny) do Číny, potešiť môže ponuka 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do rušného čínskeho veľkomesta Chongqing sú v predaji za 282 GBP (alebo v prepočte cca 392 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 13. apríla do 10. decembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 19. apríla. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) od konca apríla do začiatku decembra 2015 (vrátane obdobia letných prázdnin).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 9. júla s návratom z čínskeho mesta Chongqing (CKG) dňa 23. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Chongqing za 282 GBP (09.07.-23.07.2015)
Budapešť – Chongqing za 119800 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Chongqing za 407 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Chongqing za 413 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Chongqing za 418 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Chongqing za 11340 CZK (rezervácia v ČJ)

Chongqing a širšie okolie

Pulzujúci Chongqing, ktorý bol v minulosti súčasťou provincie Sečuán, má dnes postavenie “mestskej provincie” (rovnaký status majú v rámci Číny aj Peking, Šanghaj a Tianjin). Očakáva Vás pri Dlhej rieke (Yangtze River/Chang Jiang/Jang-c’-ťiang), v juhovýchodnej partii krajiny – zhruba 1500 km západne od Šanghaja a asi 700 km od južnej hranice Číny. Na západe provincie, smerom po toku tejto tretej najdlhšej rieky zemegule, leží obrovitá priehrada Three Gorges.

Za návštevu určite stoja gigantickí skalní Budhovia v oblasti Dazu (Dazu Rock Carvings) a skvelý krasový národný park Wulong so skalnými mostami (Three Natural Bridges). V susednej provincii Hunan určite očarí Wulingyuan s viacerými národnými parkmi, z ktorých najpôvabnejším bude krasový Zhangjiajie National Park s magickými skalnými formáciami (nakrúcal sa tu film Avatar). Smerom na juh od rovnomenného mesta Zhangjiajie naďabíte taktiež na neuveriteľné pohorie Tainmen Shan s dlhočiznou lanovkou (7455 m) aj exponovanými chodníčkami, magickou vysokohorskou cestou s 99 zákrutami a nesmierne fotogenickým prírodným skalným oblúkom.

0