VLetenky

Čína s Qatar Airways od 387 EUR

Zhangjiajie
Krasový Zhangjiajie National Park s bizarnými skalnými útvarmi (foto: John Philip/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak Vaše cestovateľské kroky povedú v budúcnosti (aj v priebehu letných prázdnin) do Číny, mohla by sa Vám hodiť ponuka 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do pulzujúceho čínskeho veľkomesta Chongqing sa predávajú za 287 GBP (alebo v prepočte cca 387 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 18. februára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-13.04. a 27.06.-20.07.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 6. augusta s návratom z čínskeho mesta Chongqing (CKG) dňa 20. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Chongqing za 287 GBP (06.08.-20.08.2015)
Budapešť – Chongqing za 123300 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Chongqing za 401 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Chongqing za 406 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Chongqing za 412 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Chongqing za 11527 CZK (rezervácia v ČJ)

Chongqing a širšie okolie

Rušný Chongqing, ktorý bol v minulosti súčasťou provincie Sečuán, má dnes postavenie “mestskej provincie” (ten istý status majú v rámci Číny aj Peking, Šanghaj a Tianjin). Čaká Vás pri Dlhej rieke (Yangtze River/Chang Jiang/Jang-c’-ťiang), v juhovýchodnej časti krajiny – približne 1500 km západne od Šanghaja a asi 700 km od južnej hranice Číny. Na západe provincie, smerom po toku tejto tretej najdlhšej rieky planéty, leží gigantická priehrada Three Gorges.

Za návštevu istotne určite oborovití skalní Budhovia v oblasti Dazu (Dazu Rock Carvings) a úžasný krasový národný park Wulong so skalnými mostami (Three Natural Bridges). V susednej provincii Hunan určite okúzli Wulingyuan s viacerými národnými parkmi, z ktorých najpríťažlivejším bude krasový Zhangjiajie National Park s dramatickými skalnými formáciami (nakrúcal sa tu film Avatar). Smerom na juh od rovnomenného mesta Zhangjiajie natrafíte takisto na neuveriteľné pohorie Tainmen Shan s dlhočiznou lanovkou (7455 m) aj exponovanými chodníčkami, magickou vysokohorskou cestou s 99 zákrutami a neskutočne fotogenickým prírodným skalným oblúkom.

0