VLetenky

Čína s Qatar Airways od 375 EUR

Yulong River
Scenérie rieky Yulong v okolí Yangshuo na juhu Číny (foto: Qeqertaq/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na cestu do východoázijskej “Ríše stredu” majú možnosť vyraziť cestovateľské dvojice s valentínskym tarifom 5* spoločnosťou Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Pekingu sa dajú pri súčasnom nákupe dvoch leteniek kúpiť za 375 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. V cene 382 EUR možno zvoliť návrat do Viedne.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú (okrem predaja dvoch leteniek zároveň) cesty v období od 15. februára do 15. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie (dvoch) leteniek do Číny nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. júna a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 9. júna 2016 (375 EUR/letenka).

Alternatívou rezervácie (dvoch) leteniek môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. júna a návrat z Pekingu (PEK) do Viedne (VIE) dňa 9. júna 2016 (382 EUR/letenka).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Peking za 375 EUR (02.06.-09.06.2016 / pri nákupe dvoch leteniek)
Budapešť – Peking – Viedeň za 382 EUR (02.06.-09.06.2016 / pri nákupe dvoch leteniek)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové dispozície relatívne obmedzené, máte vcelku výhodnú príležitosť počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne zaraďuje k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov vskutku uponáhľaných a rušných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené takisto na juhu Číny.

0