VLetenky

Čína s Qatar Airways od 366 EUR

Moon Hill
Pohľad z Moon Hill (380 m) na okolie Yangshuo (foto: Henrik Ishihara/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na cestu do gigantickej východoázijskej “Ríše stredu” sa máte možnosť vypraviť s päťhviezdičkovou spoločnosťou Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do čínskeho prímorského veľkomesta Šanghaj sa dajú kúpiť za 366 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 15. januára do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca februára do polovice júna 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. marca a návrat z čínskeho Šanghaja (PVG) do Viedne (VIE) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Šanghaj – Viedeň za 366 EUR (02.03.-16.03.2016)
Budapešť – Šanghaj – Viedeň za 372 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Šanghaj – Viedeň za 388 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Šanghaj – Viedeň za 10440 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

I v prípade, že budú Vaše časové dispozície relatívne obmedzené, máte vcelku výhodnú príležitosť počas relatívne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto obrovitá stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov vskutku uponáhľaných a rušných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0