VLetenky

Čína s LOT Polish Airlines od 481 EUR

Crescent Lake
Mingsha Monastery v západočínskej provincii Gansu (foto: Andrew Ciceri/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pri využití novej linky z košického letiska do Varšavy so spoločnosťou LOT Polish Airlines (zo Star Alliance) majú možnosť cestovatelia z východnejšej polky Slovenska vyraziť i do “ríše stredu”.

Spiatočné letenky do čínskeho hlavného mesta Peking sa predávajú za 481 EUR s odletom zo spomínanej východoslovenskej metropoly Košice.

Tarifné podmienky určujú odlety po 29. marci 2016, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti letného letového poriadku (s výnimkou prázdninového obdobia – t.j. s odletmi od apríla do júna a v priebehu septembra 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 5. apríla a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 18. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Peking za 481 EUR (05.04.-18.04.2016)
Košice – Peking za 487 EUR (na webe dopravcu v PJ/AJ – slovenská mutácia)
Košice – Peking za 497 EUR (rezervácia v SJ)
Košice – Peking za 13560 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové dispozície pomerne obmedzené, máte celkom výhodnú príležitosť počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovitou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov vskutku uponáhľaných a rušných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0