VLetenky

Čína s LOT Polish Airlines od 409 EUR

Yuanyang
Ryžové terasy v Yuanyang v provincii Yunnan (foto: Takeaway/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu obrovskej “ríše stredu” sa snaží podnietiť lákavá ponuka leteckej spoločnosti LOT Polish Airlines zo Star Alliance (s odletom z pražského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do čínskeho Pekingu sú v predaji za 409 EUR s odletom zo spomínanej stovežatej Prahy. Tarifné podmienky stanovujú cesty do 15. decembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas jarných a jesenných mesiacov roku 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 20. septembra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 9. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Peking za 409 EUR (20.09.-09.10.2015)
Praha – Peking za 413 EUR (na webe dopravcu / SK verzia)
Praha – Peking za 429 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Peking za 11658 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku výhodnú príležitosť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na atraktívne ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený (aj) v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na planéte vybudované.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovitou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0