VLetenky

Čína s KLM od 311 EUR

Shenzhen
Shenzhenská Huaqiangbei, prezývaná aj “čínska Silicon Valley” (foto: Azwari Nugraha/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu obrovitej “ríše stredu” láka tarif koncernu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhočínskeho mesta Shenzhen sa dajú kúpiť za 311 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.12.-22.12.2016, 31.12.2016-30.06.2017 a 21.08.-10.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od februára do októbra 2017 (okrem letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 21. februára s návratom zo Shenzhen (SZX) dňa 3. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Shenzhen za 311 EUR (21.02.-03.03.2017 / rezervácia v NJ)
Praha – Shenzhen za 317 EUR (21.02.-03.03.2017 / rezervácia v AJ)

Čína

I v prípade, že budú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku vhodnú príležitosť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto obrovitá stavba nepochybne radí k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na zemeguli vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

famózne mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našom regóne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situovaným takisto na juhu Číny.

0