VLetenky

Čína s KLM od 302 EUR

Pagoda Forest
Pagoda Forest v oblasti Shaolin Monastary (foto: Kelaz123/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu obrovitej “ríše stredu” zvádza tarif koncernu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Zhengzhou sa dajú kúpiť za 302 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.12.2016-30.06.2017 a 21.08.-10.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 1. júna s návratom z čínskeho Zhengzhou (CGO) dňa 15. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Zhengzhou za 302 EUR (01.06.-15.06.2017)
Budapešť – Zhengzhou za 328 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Čína

I v prípade, že budú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku vhodnú príležitosť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne zaraďuje k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na zemeguli vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikjaúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situovaným takisto na juhu Číny.

0