VLetenky

Čína s Hainan Airlines od 400 EUR

Shenzhen
Sugestívne večerné scenérie čínskeho veľkomesta Shenzhen (foto: jo.sau/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na juh “ríše stredu” máte príležitosť vyraziť priamym spojením 5-hviedičkovej leteckej spoločnosti Hainan Airlines (podľa klasifikácie Skytrax) pri odlete z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety do juhočínskeho mesta Shenzhen sa predávajú za 400 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 20. októbra do 14. decembra 2018, min. dobu pobytu 2 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť priamych letov (VIE-SZX) v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie (priameho) obojsmerného letu do Číny nech poslúži odlet z rakúslej Viedne (VIE) dňa 20. októbra (sobota) s návratom z čínskeho Shenzhen (SZX) dňa 27. októbra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Shenzhen za 400 EUR (20.10.-27.10.2018 / priamy let “sobota – sobota”)

VIE-SZX
Viedeň, Rakúsko – Shenzhen, Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čína

Aj v prípade, že budú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte celkom výhodnú šancu počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a prehliadku jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na planéte vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položeným taktiež na juhu Číny.

0