VLetenky

Čína s Hainan Airlines od 329 EUR

Zhangye Danxia Landform
Fotogenické panorámy Zhangye National Geopark (foto: Kashif Pathan/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zaujímavý tarif do “ríše stredu” v podaní päťhviezdičkovej leteckej spoločnosti Hainan Airlines (v spolupráci s partnerskými dopravcami) upúta možnosťou odletu z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pulzujúcej čínskej metropoly Peking sú v predaji za 329 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 27.01.-31.05., 01.09.-03.10. a 17.10.-31.12.2017, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku marca do začiatku apríla 2017.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Číny nech poslúži odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 5. apríla a návrat z Pekingu (PEK) dňa 17. apríla 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Peking za 329 EUR (05.04.-17.04.2017)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové dispozície pomerne obmedzené, máte celkom výhodnú príležitosť počas relatívne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v gobále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov vskutku rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené rovnako na juhu Číny.

0