VLetenky

Čína s Emirates od 551 EUR

Vnútorné Mongolsko
Duny v čínskej púšti Badai Jaran vo Vnútornom Mongolsku (foto: james j8246/Flickr/CC BY 2.0)

Zdanlivo všedný tarif leteckej spoločnosti Emirates (v spolupráci s partnerskými Flydubai) z Bratislavy do Pekingu v “ríši stredu” (s prestupom v Dubaji) pri lepšom pohľade do rezervačných systémov poteší dostupnosťou aj na cestovateľsky exponované obdobie letných prázdnin.

Spiatočné letenky do čínskeho hlavného mesta Peking sú v predaji za 551 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 30.12.2014-01.07.2015 a 19.07.-10.12.2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od januára do októbra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech bude napr. odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 22. júla a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 4. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Peking za 551 EUR (22.07.-04.08.2015)
Bratislava – Peking za 560 EUR (rezervácia v NJ)
Bratislava – Peking za 572 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Peking za 15926 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte celkom výhodnú možnosť počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku excelentnej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0