VLetenky

Čína s Emirates od 452 EUR

Yuanyang Rice Terraces
Fotogenické ryžové terasy v čínskej lokalite Yuanyang (foto: Hoang Giang Hai/Flickr/CC BY 2.0)

Do gigantickej “ríše stredu” sa možno vypraviť (i počas letných prázdnin) aj na palube Airbusu A380 leteckej spoločnosti Emirates (v spolupráci s partnerskými Flydubai) z Bratislavy.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskej metropoly Peking sú v predaji za 452 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 03.12.-21.12.2016, 31.12.2016.-05.04.2017, 09.04.-30.06.2017 a 12.07.-31.10.2017, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 22. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do konca októbra 2017 (vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 18. júla a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 31. júla 2017.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Peking za 452 EUR (18.07.-31.07.2017 / DXB-PEK a PEK-DXB s A388 Emirates)
Bratislava – Peking za 475 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Čína

I v prípade, že budú Vaše časové dispozície relatívne obmedzené, máte celkom výhodnú príležitosť počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto obrovitá stavba nepochybne radí k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov vskutku rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0