VLetenky

Čína s Emirates od 416 EUR

Veľký čínsky múr
Veľký čínsky múr, jedno z najväčších diel na Zemi (foto: Jonathan Corbet/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Tarif leteckej spoločnosti Emirates do “ríše stredu” pri lepšom pohľade do rezervačných systémov poteší dostupnosťou aj na čas letných prázdnin (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Pekingu kúpite za 416 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Za rovnakú cenu doletíte z Budapešti aj do čínskeho veľkomesta Šanghaj.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 06.01.-22.02.2015, 04.03.-24.03.2015 a 05.04.-30.11.2015, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 9. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 22. júla a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 4. augusta 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 22. júla a návrat z čínskeho Šanghaja (PVG) dňa 4. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Peking za 416 EUR (22.07.-04.08.2015)
Budapešť – Peking za 422 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Peking za 433 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Peking za 12079 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Šanghaj za 416 EUR (22.07.-04.08.2015)
Budapešť – Šanghaj za 422 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Šanghaj za 433 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Šanghaj za 12079 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku výhodnú príležitosť počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0