VLetenky

Čína s ČSA Czech Airlines od 537 EUR

Vnútorné Mongolsko
Jazero a duny v čínskej púšti Badai Jaran vo Vnútornom Mongolsku (foto: xanmagena/Pixabay/CC0)

Zdanlivo všedný tarif spoločnosti ČSA Czech Airlines v spolupráci s partnerskými (päťhviezdičovými) Hainan Airlines do Pekingu v “ríši stredu” poteší možnosťou odletu z Bratislavy i z Košíc.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Pekingu sa predávajú za 537 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského leteckého prístavu. Za rovnakú sumo možno letieť aj z košického letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 13.12.2015 a v období 25.12.2015.-08.02.2016 / 19.02.-24.03.2016, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Číny nech poslúži odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 26. októbra a návrat z Pekingu (PEK) dňa 2. novembra 2015.

Alternatívou rezervácie letenky obojsmernej letenky môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 26. októbra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 2. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Peking za 537 EUR (26.10.-02.11.2015)
Bratislava – Peking za 558 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Bratislava – Peking za 565 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Peking za 15108 CZK (rezervácia v ČJ)

Košice – Peking za 537 EUR (26.10.-02.11.2015)
Košice – Peking za 558 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Košice – Peking za 565 EUR (rezervácia v SJ)
Košice – Peking za 15108 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové dispozície relatívne obmedzené, máte vcelku vhodnú príležitosť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov vskutku rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0