VLetenky

Čína s British Airways od 371 EUR

Yuanyang
Malebné ryžové terasy v Yuanyang v čínskej provincii Yunnan (foto: Hoang Giang Hai/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu obrovitej “ríše stredu” vábi zaujímavý tarif spoločnosti British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolíniami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Šanghaj sú v predaji za 3090 HKD (alebo cca 371 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Za príplatok pár EUR možno letieť aj do Pekingu.

Tarifné podmienky určujú odlety od 20. augusta do 31. októbra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 9. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu septembra a októbra 2015.

Ako príklad rezervácie letenky do Číny nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 9. septembra a návrat zo Šanghaja (PVG) dňa 23. septembra 2015 (za 371 EUR).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 9. septembra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 23. septembra 2015 (za 375 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Šanghaj za 3090 HKD (09.09.-23.09.2015)
Praha – Peking za 3124 HKD (09.09.-23.09.2015)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte celkom vhodnú možnosť počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú partiu príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný (aj) v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na planéte vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodbne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku excelentnej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0