VLetenky

Čína s Azerbaijan Airlines od 426 EUR

Peking
Jingshan Park so Zakázaným mestom (“Forbidden City”) v Pekingu (foto: walter688/Pixabay/CC0)

Nielen pre milovníkov letectva, neobvyklých itinerárov (či aerolínií) pripravila pozvánku na návštevu “ríše stredu” (aj počas letných prázdnin) 4* spoločnosť Azerbaijan Airlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do čínskeho hlavného mesta Peking sa dajú kúpiť za 426 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú odlety max. dobu pobytu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od začiatku júna do konca septembra 2016 (vrátane prázdninového obdobia).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 17. júla a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 31. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Peking za 426 EUR (17.07.-31.07.2016)
Praha – Peking za 449 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Peking za 12055 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte vhodnú príležitosť aj v priebehu relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na lákavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobídťe ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov skutku rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej časti Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0