VLetenky

Čína s Austrian Airlines od 274 EUR

Yulong River Valley
Rieka Yulong v okolí Yangshuo v provincii Guangxi (foto: Ben Hodgson/Wikimedia Commons/CC0)

Na cestu do východoázijskej “Ríše stredu” (aj v priebehu letných prázdnin) sa možno vydať so zaujímavým tarifom Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti a za príplatok i z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Šanghaj sú v predaji za 1974 CNY (alebo v prepočte cca 274 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. V cene 2354 CNY (asi 327 EUR) máte príležitosť letieť (do Číny) aj z košického letiska.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 4. apríla 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým v čase od začiatku apríla do konca augusta 2016 (vrátane prázdninového obdobia).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. júla a návrat zo Šanghaja (PVG) dňa 20. júla 2016 (za 1974 CNY/274 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 6. júla a návrat zo Šanghaja (PVG) dňa 20. júla 2016 (za 2354 CNY/327 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Šanghaj za 1974 CNY (06.07.-20.07.2016)
Košice – Šanghaj za 2354 CNY (06.07.-20.07.2016)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové dispozície relatívne obmedzené, máte vcelku výhodnú šancu počas pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, absolvovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto gigantická stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na našej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov vskutku uponáhľaných a rušných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situované takisto na juhu Číny.

0