VLetenky

Čína s Air France od 364 EUR

Shanghai
Fotogenická dlhočizná “nákupná ulica” Nanjing Road v Šanghaji (foto: Maher Najm/Flickr/CC0 1.0)

Na prehliadku obrovskej “ríše stredu” na palube Airbusu A380 zvádza ponuka spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo stovežatej Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do čínskeho veľkomesta Šanghaj sú v predaji za 9829 CZK (alebo v prepočte cca 364 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla pri aplikácii kupónu “BLACK748” oprávňujúceho na zľavu 2025 CZK / asi 75 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 11854 CZK / 438 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 27. novembra.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (v kombinácii s aplikovaným promokódom) stanovujú cesty v období 25.11.-22.12.2016 a 31.12.2016-30.06.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 27. novembra (alebo do aktualizácie tarifu / do vyčerpania voľných termínov / do vyčerpania kupónov).

Zľavový kupón (“BLACK748”) sa zadáva počas rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov pri vypísaní osobných údajov (do príslušného políčka).

Dostupnosť tarifu
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na začiatku decembra 2016 a v čase od polovice januára do polky júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 7. decembra a návrat z čínskeho Šanghaja (PVG) dňa 13. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Šanghaj za 9829 CZK (07.12.-13.12.2016 s promokódom / 11854 CZK pred zľavou)

Čína

I v prípade, že sú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku výhodnú príležitosť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z tradičných hutongov, kde narazíte na lákavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne zaraďuje k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na zemeguli vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Pokiaľ sa radíte k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Famózne mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situovaným takisto na juhu Číny.

0