VLetenky

Čína s Air France od 322 EUR

Guangxi
Guangxi – panorámy Lijiang a mestečka Xingping (foto: Carlos Adampol Galindo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen na juhovýchod “ríše stredu” máte možnosť vyraziť s ponukou spoločnosti Air France (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhočínskeho mesta Kanton (Guangzhou) sa predávajú za 322 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 21.08.-21.12.2018 a 01.01.-31.01.2019., min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca septembra 2018 do konca januára 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. septembra (sobota) s návratom z čínskeho Kantonu (CAN) dňa 13. októbra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kanton za 322 EUR (29.09.-13.10.2018 / sobota – sobota)

VIE-CAN
Viedeň, Rakúsko – Kanton, Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čína

I v prípade, že budú Vaše časové možnosti relatívne obmedzené, máte vcelku vhodnú príležitosť v priebehu pomerne krátkeho časového úseku objaviť veľkú časť pôvabných krás tejto príťažlivej východoázijskej krajiny. To vo všeobecnosti platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, zrealizovaní dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si určite nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a prehliadku jedného z tradičných hutongov, kde naďabíte na pútavé ukážky typickej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený preslávený Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto monumentálna stavba nepochybne radí k najgigantickejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na zemeguli vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, zrejme nezostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás okúzli nielen svojou fenomenálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Priaznivcov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Famóune mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť i ako výhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku vynikajúcej kantonskej kuchyne). Fanúšikov dramatických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne očarí Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), situovaným takisto na juhu Číny.

0