VLetenky

Čína s Air France od 320 EUR

Dalian
Pobrežie východnej Číny v oblasti veľkomesta Dalian (foto: Michael Saechang/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prehliadku gigantickej “ríše stredu” vábi tarif holdingu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými miestnymi aerolinkami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do východočínskeho prístavného mesta Dalian kúpite za 320 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 29.10.-14.12.2018 a 30.12.2018-30.06.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 21. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Číny nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 27. mája s návratom z Dalian (DLC) dňa 10. júna 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Dalian za 320 EUR (27.05.-10.06.2019)

PRG-DLC
Praha, Česká republika – Dalian, Čína (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čína

Aj v prípade, že budú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte celkom výhodnú príležitosť počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí najmä pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití vcelku dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť impozantné Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade nevynechajte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, položený v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto obrovitá stavba nepochybne radí k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na planéte vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov veľmi rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neuveriteľné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v južnej partii Číny (v našom regióne skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položeným rovnako na juhu Číny.

0