VLetenky

Čína s Air China od 462 EUR

Yuanyang
Ryžové terasy v juhočínskej lokalite Yuanyang (foto: chensiyuan/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na prvý pohľad všedná ponuka leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (počas chladnejšieho obdobia) poteší možnosťou priameho spojenia s gigantickou “ríšou stredu” z Viedne.

Spiatočné letenky do pulzujúceho čínskeho hlavného mesta Peking sú v predaji za 462 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 01.09.-10.12.2015 a 25.12.2015-26.03.2016, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Číny môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. novembra a návrat z čínskeho Pekingu (PEK) dňa 9. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Peking za 462 EUR (01.11.-19.11.2015)
Viedeň – Peking za 486 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Peking za 480 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Peking za 12942 CZK (rezervácia v ČJ)

Čína

Aj v prípade, že sú Vaše časové možnosti pomerne obmedzené, máte výhodnú príležitosť i počas relatívne krátkeho časového úseku odhaliť veľkú časť príťažlivých krás tejto pôvabnej východoázijskej krajiny. To v globále platí hlavne pri plánovaní ciest v dostatočnom časovom predstihu, uskutočnení dlhých a náročných pozemných presunov nočnými (rýchlo)vlakmi alebo pri občasnom využití celkom dostupnej a spoľahlivej vnútroštátnej leteckej dopravy.

Peking a širšie okolie

V čínskom hlavnom meste Peking si istotne nenechajte ujsť majestátne Zakázané mesto a návštevu jedného z typických hutongov, kde natrafíte na pútavé ukážky tradičnej čínskej architektúry. Samozrejme v žiadnom prípade neobíďte ani legendami opradený svetoznámy Veľký čínsky múr, situovaný v neveľkej vzdialenosti od čínskej metropoly. Tvrdenia o viditeľnosti “múru” z Mesiaca sa síce nepotvrdili, napriek tomu sa však táto obrovitá stavba nepochybne zaraďuje k najmonumentálnejším stavebným projektom (resp. dielam), ktoré kedy boli na modrej planéte vôbec vytvorené.

Historický Xi’an a moderný Šanghaj

Ak sa zaraďujete k vášnivým milovníkom histórie a archeológie, pravdepodobne neostanete sklamaní v jednom z najstarších čínskych sídiel Xi’an, ktoré Vás očarí nielen svojou geniálnou obrovskou armádou terakotových bojovníkov. Fanúšikov vskutku rušných a uponáhľaných veľkomiest asi skôr upúta 23-miliónový Šanghaj so supermodernými štvrťami The Bund a Pudong.

Kulinársky kanton a neskutočné krasové oblasti

Znamenité mesto Guangzhou v partii časti Číny (v našich končinách skôr známejšie ako Kanton), môže poslúžiť aj ako vhodný východiskový bod na návštevu pozoruhodných ostrovov Hong Kong a(lebo) Macao (v každom prípade si však neodpustite ochutnávku výbornej kantonskej kuchyne). Priaznivcov magických horských scenérií a divokých krasových útvarov nepochybne okúzli Guilin a “blízke” Yangshuo (s neďalekým fotogenickým kaňonom rieky Li), položené taktiež na juhu Číny.

0