VLetenky

Čile, Patagónia a Veľkonočný ostrov s LAN Airlines od 518 EUR

Pri využití pútavej ponuky leteckej spoločnosti LAN Airlines (v spolupráci s partnerskými Niki/Air Berlin z aliancie Oneworld) možno vzhliadnuť geniálne juhoamerické Čile (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do čilskej metropoly Santiago de Chile sú v predaji za 518 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. V cene 605 EUR doletíte do Punta Arenas v čilskej Patagónii – jedného z najjužnejších ľudských sídiel planéty. Za obojsmerné letenky na čilský Veľkonočný ostrov v ďalekej Oceánii, jedno z najosamelejších miest sveta, zaplatíte 675 EUR.

Tarifné podmienky určujú odlety do 30. júna 2014, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. apríla (alebo do vyčerpania voľných termínov či aktualizácie tarifu). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) počas mája 2014.

Santiago de Chile za 518 EUR

Spiatočné letenky do čilského hlavného mesta Santiago de Chile vyjdú Vašu cestovateľskú peňaženku alebo platobnú kartu pri odlete z viedenského letiska 518 EUR.

Ako príklad rezervácie letenky do Čile nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 8. mája s návratom zo Santiago de Chile (SCL) dňa 26. mája 2014 (za 518 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santiago de Chile za 518 EUR (08.05.-26.05.2014)
Viedeň – Santiago de Chile za 14302 CZK (08.05.-26.05.2014)

Čile

Za návštevu okrem samotného hlavného mesta krajiny pod názvom Santiago de Chile určite stojí skvelý Veľkonočný ostrov, situovaný už prakticky v ďalekej Oceánii. V závislosti od Vašich časových možností si nenechajte ujsť ani výborné mestá na pobreží Pacifiku Valparaíso a Viña del Mar či úžasné vysokohorské mestečko v Atacamskej púšti San Pedro de Atacama.

Táto znamenitá lokalita Vám možno bude trochu vzdialene pripomínať mesačnú krajinu. Niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice (už v susednej Argentíne) “v blízkosti” cestného ťahu Santiago de Chile – Mendoza natrafíte na najvyššiu horu juhoamerického kontinentu Aconcagua (6961 m), pravdepodobne najdostupnejší z vrcholov “Seven Summits”.

Patagónia za 605 EUR

Do dramatického mesta Punta Arenas na juhu poriadne rozľahlej čilskej Patagónie docestujete z viedenského leteckého prístavu za priaznivých 605 EUR.

Príkladom rezervácie letenky do čilskej Patagónie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 8. mája s návratom z Punta Arenas (PUQ) dňa 26. mája 2014 (za 605 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Punta Arenas (Patagónia) za 605 EUR (08.05.-26.05.2014)
Viedeň – Punta Arenas (Patagónia) za 16674 CZK (08.05.-26.05.2014)

Patagónia

Čerešničkou na torte v rámci odhaľovania množstva prírodných pokladov Latinskej Ameriky môže byť fascinujúca Patagónia. Istotne by ste nemali vynechať zrejme najpôvabnejšiu oblasť celej dlhočiznej horskej reťaze juhoamerických Ánd, národný národný park Torres del Paine s mimoriadne fotogenickými vrcholmi Monte Fitz Roy (3359 m) a Cerro Torre (3128 m). O niečo južnejšie narazíte na fenomenálny park Parque Nacional Los Glaciares s fantastickom ľadovcom Perito Moreno.

Pri “dobrej konštelácii hviezd” snáď neobídete jedno z najjužnejších miest na svete Punta Arenas, ktoré v teplejších mesiacoch taktiež ako “neďaleká” argentínska Ushuaia môže poslúžiť ako výhodný východiskový bod na návštevu ľadovej Antarktídy. V podstate počas celého roka sa dá použiť ako základňa na netradičný letecký výlet na unikátne Falklandské ostrovy.

Veľkonočný ostrov za 675 EUR

Na tajuplný čilský Veľkonočný ostrov v okúzľujúcej Oceánii sa máte príležitosť dopraviť s odletom z neďalekej rakúskej Viedne za výborných 675 EUR.

Príkladom rezervácie letenky na Veľkonočný ostrov nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 8. mája s návratom z Isla de Pascua (IPC) dňa 25. mája 2014 (za 675 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Isla de Pascua (Veľkonočný ostrov) za 675 EUR (08.05.-25.05.2014)
Viedeň – Isla de Pascua (Veľkonočný ostrov) za 18594 CZK (08.05.-25.05.2014)

Veľkonočný ostrov

Tajuplný Veľkonočný ostrov alebo Rapa Nui (v španielčine Isla de Pascua), najvýchodnejší ostrov Polynézie, patrí k najmysterióznejším a zároveň aj najosamelejším miestam planéty. Najbližšia pevnina, ostrov Pitcairn, leží viac ako 2000 km smerom na západ. Samotný Pitcairn azda poznáte z diel na tému “Vzbura na lodi Bounty” o drsnom kapitánovi W. Blighovi – z literárnej predlohy od J. Verna (1879) alebo filmového spracovania z r. 1984 (v obsadení Anthony Hopkins, Mel Gibson, Liam Neeson, Daniel Day-Lewis). Materské Čile od “Easter Island” delí vzdialenosť okolo 3500 km.

Hanga Roa, administratívne centrum Rapa Nui s neďalekým medzinárodným letiskom, Vás očakáva v juhozápadnom kúte Isla de Pascua. K poznávacím znameniam “Easter Island” sa radia magické gigantické kamenné sochy “moai”, vyskytujúce sa prevažne po obvode ostrova (v celkovom počte 887 kusov). Okrem neprehliadnuteľných sôch však naďabíte na Veľkonočnom ostrove aj na pohodové pláže s impresívnym bielym pieskom či na nádherné sopečné jazerá Rano Kau, Rano Raraku a Rano Aroi (práve v oblasti Rano Raraku sa rodili majestátne moai).

Vcelku veľkou záhadou ostáva spôsob dvíhania moai a ich doprava z lomu (kde boli postupne vytvárané a kompletizované) až na “miesto určenia”, hlavne keď najmohutnejšie dokončené sochy mali výšku okolo 10 m a hmotnosť vyše 80 ton. O možné vysvetlenie praktickým spôsobom sa okrem iných pokúšali aj legendárny nórsky vedec a moreplavec Thor Heyerdahl v spolupráci s českým bádateľom menom Pavel Pavel. Vytvorené skupiny ôsmich, resp. šestnástich mužov však pomocou lán dokázalo premiestniť 5 a 9-tonové moai len na relatívne neveľké vzdialenosti.

0