VLetenky

Čile a Peru s TAM Airlines za 246 EUR

Vďaka spolupráci spoločnosti TAM Airlines a LAN Airlines možno za “neveľký peniaz” vzhliadnuť pekný kúsok Latinskej Ameriky v oblasti excelentného pobrežia Pacifiku.

Spiatočné letenky do Južnej Ameriky sú v predaji za 246 EUR s odletom zo španielskeho Madridu do Čile (Santiago) a návratom zo susedného Peru (Lima) do Paríža. Za príplatok v rozumnej miere možno takisto zvoliť cestu späť z peruánskeho Cuzca. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 20. júna 2013, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 18. marca (resp. do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom počte s odletom počas jarných mesiacov a návratom v priebehu júna 2013.

Príkladom rezervácie letenky môže byť odlet z Madridu (MAD) do Santiago de Chile (SCL) dňa 19. mája s návratom z Limy (LIM) na Paríž-Charles de Gaulle (CDG) dňa 13. júna 2013 (za 246 EUR).

Alternatívou rezervácie bude letenka z Madridu (MAD) do Santiago de Chile (SCL) s návratom z Cuzca (CUZ) na Paríž-Charles de Gaulle (LHR) v rovnakom termíne, t.j. 19.05.-13.06.2013 (za 274 EUR).

Rezervácia letenky:
Madrid – Santiago (de Chile), Lima – Paríž za 246 EUR
Madrid – Santiago (de Chile), Lima – Paríž za 6432 CZK

Alternatíva rezervácie:
Madrid – Santiago (de Chile), Cuzco – Paríž za 274 EUR
Madrid – Santiago (de Chile), Cuzco – Paríž za 7171 CZK

Ďalšie možnosti:
Madrid – Salta (Argentína), Lima – Paríž za 281 EUR
Madrid – Salta (Argentína), Lima – Paríž za 7356 CZK

Madrid – Calama (San Pedro de Atacama), Lima – Paríž za 312 EUR
Madrid – Calama (San Pedro de Atacama), Lima – Paríž za 8152 CZK

Santiago a Čile

Za prehliadku okrem samotného hlavného mesta Santiago de Chile istotne stojí skvelý Veľkonočný ostrov (ležiaci už v prakticky v ďalekej Oceánii) a úžasná Patagónia. V závislosti od Vašich časových možností sa pokúste nevynechať ani pútavé mestá na pacifickom pobreží Valparaíso a Viña del Mar či fascinujúce vysokohorské mestečko v Atacamskej púšti San Pedro de Atacama (pripomínajúce trochu vzdialene mesačnú krajinu). Zo San Pedra skúste prejsť cez susednú bolívijskú soľnú panvu Salar de Uyuni, hlavné mesto Bolívie La Paz s neďalekou Death Road, tajomné jazero Titicaca až do peruánskeho Cuzca s neveľmi vzdialeným Machu Picchu (alebo cez planinu Nazca až do Limy).

Niekoľko kilometrov od argentínsko-čilskej hranice (už v susednej Argentíne) “v blízkosti” cestného ťahu Santiago de Chile – Mendoza naďabíte na najvyššiu horu juhoamerického kontinentu Aconcagua (6961 m), pravdepodobne (z hľadiska technickej obtiažnosti samotného výstupu) jeden z najdostupnejších zo všetkých siedmich vrcholov Seven Summits.

Peru

Lima

Impozantné hlavné mesto Peru, pôsobivá Lima (0-1548 m), môže byť pomerne dobrou základňou pri ceste do oblasti národného parku Huascarán (s rovnomennou najvyššou horou Peru a trópov celého sveta – 6768 m). K doslova fantastickým regiónom v relatívne neveľkej vzdialenosti od Limy patrí aj Nazca, pričom masívne geoglyfy (obrazce) na planine s tým istým názvom upútajú zrejme hlavne priaznivcov “alternatívnej archeológie” – sú ľahko prístupné vyhliadkovými letmi z Nazca Airport (SPZA).

Cuzco

Legendárne Cuzco (3399 m) máte šancu využiť ako východisko na prehliadku neuveriteľného terasovitého Machu Picchu (2430 m). V širšej aglomerácii Cuzca v žiadnom prípade neobíďte nysteriózny Sacsayhuamán (3701 m) – magickú stavbu, vytvorenú z gigantických megalitických blokov s nesmiernou presnosťou (v období ríše Inkov alebo prípadne aj v oveľa dávnejších časoch).

Positioning flights po Európe

Letecký prískok do Madridu

Nízkonákladový prískok do Madridu máte príležitosť uskutočniť z maďarskej metropoly Budapešť s ultra low costovými spoločnosťami Ryanair alebo Wizz Air (prípadne z Krakova s Ryanair-om).

Letecký návrat z Paríža do nášho regiónu

Z francúzskej metropoly sa letecky low costovo dostanete Ryanair-om z letiska Paríž-Beauvais (BVA) do Budapešti, do Krakova alebo do Bratislavy (znovu od 31. marca). Pre cestovateľov zo severného Slovenska poslúži ako alternatíva Wizz Air do Katovíc (z rovnakého leteckého prístavu).

Ako ďalšie možnosti prídu do úvahy letecké spojenia priamo z letiska Paríž-Charles de Gaulle (CDG), t.j. Easy Jet do Budapešti (a do Krakova) či prípadne Niki/Air Berlin z Viedne.

0