VLetenky

Čierna Hora so Small Planet Airlines od 93 EUR

Boka Kotorska
Fotogenické panorámy prímorskej zátoky Boka Kotorska (foto: Adam/Wikimedia Commons/CC BY 2.0)

Nielen čiernohorské pobrežie (s atraktívnymi pristávacími manévrami) máte možnosť zažiť (na začiatku letného obdobia) pri využití last minute ponuky priamych charterových letov z Katovíc na palube spoločnosti Small Planet Airlines (aj s odbavenou batožinou v základnej cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Čiernej Hory sú k dispozícii za 399 PLN / 93 EUR s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 7. júna a návratom z čiernohorského Tivatu (TIV) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 14. júna 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Čiernej Hory môže byť odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 14. júna a návrat z čiernohorského Tivatu (TIV) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 21. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Tivat za 399 PLN / 93 EUR (07.06.-14.06.2018)
Katovice – Tivat za 399 PLN / 93 EUR (14.06.-21.06.2018)

KTW-TIV
Katovice, Poľsko – Tivat, Čierna Hora (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čierna Hora

Nádherná Čierna Hora sa rozprestiera na území s rozlohou necelých 14 tisíc km2 (vyše štvrtina plochy Slovenska), kde žije viac ako 600 tisíc obyvateľov. Na západe susedí s Chorvátskom, Bosnou a Hercegovinou, severnú hranicu zdieľa so Srbskom, hraničné pásmo na východe si delí s Kosovom a Albánskom, kým južnú partiu obmýva Jadranské more. Čiernohorská metropola a zároveň najľudnatejšie sídlo, pozoruhodná Podgorica, Vás čaká v centrálnej oblasti krajiny.

Úžasná Boka Kotorska

Pravdepodobne k najpôvabnejším miestam Čiernej Hory a celého jadranského pobrežia sa radí fantastická Boka Kotorska, skvelá zátoka tvarom vzdialene pripomínajúca severské fjordy. Tento fascinujúci skalnatý záliv ukrýva príťažlivé historické mesto Kotor a malebný Tivat s lákavým letiskom, ktoré sa najmä v letnom období zaraďuje k obľúbeným cieľom leteckých entuziastov (a upúta aj obtiažnymi pristávacími manévrami vzhľadom na náročný terén).

Impresívne Skadarské jazero a jeho široké okolie

V hraničnom pásme so susedným Albánskom naďabíte na magické Skadarské jazero – čiernohorská metropola Podgorica sa nachádza zhruba 20 km od jeho severného okraja. V tomto mikroregióne natrafíte aj na scénický ostrov s pôsobivou pevnosťou pod názvom Grmožur. Istotne Vás okúzli i neďaleké prístavné mesto Bar na pobreží pohodového Jadranského mora.

Majestátny masív Prokletije a famózny národný park Durmitor

Vášniví milovníci pešej (a vysokohorskej) turistiky istotne nezostanú sklamaní v impozantnom pohorí Prokletije s najvyššou horou krajiny Zla Kolata (2534 m), zasahujúceho i na územie susedného Albánska. Rozhodne nevynechajte ani excelentný národný park Durmitor na severozápade Čiernej Hory, kde nájdete magický kaňon rieky Tara, s výškou 1300 m majúci status najhlbšieho údolia na celom európskom kontinente. Vo vynikajúcom Durmitore Vás naopak čakajú v zimných mesiacoch výborné podmienky na lyžovanie (celá oblasť leží blízko mestečka Žabljak).

0