VLetenky

Čierna Hora s Wizz Air od 33 EUR

Boka Kotorska
Fascinujúce panorámy v oblasti prímorskej zátoky Boka Kotorska (foto: amira_a/Flickr/CC BY 2.0)

Prekrásnu jadranskú Čiernu Horu máte príležitosť vzhliadnuť (na začiatku hlavnej sezóny) zásluhou leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Čiernej Hory (Podgorica) kúpite za 10480 HUF (alebo v prepočte cca 33 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 6080 HUF (asi 19 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Čiernej Hory nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. mája a návrat z čiernohorskej Podgorice (TGD) dňa 4. júna 2017.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Podgorica za 10480 HUF (33 EUR) bez WDC / 6080 HUF s WDC (17.05.-04.06.2017)

Čierna Hora

Nádherná Čierna Hora sa rozprestiera na území s rozlohou necelých 14 tisíc km2 (vyše štvrtina plochy Slovenska), kde žije viac ako 600 tisíc obyvateľov. Na západe susedí s Chorvátskom, Bosnou a Hercegovinou, severnú hranicu zdieľa so Srbskom, hraničné pásmo na východe si delí s Kosovom a Albánskom, kým južnú časť obmýva Jadranské more. Čiernohorská metropola a zároveň najľudnatejšie sídlo, pozoruhodná Podgorica, Vás čaká v centrálnej oblasti krajiny.

Úžasná Boka Kotorska

Pravdepodobne k najpôvabnejším miestam Čiernej Hory a celého jadranského pobrežia sa radí fantastická Boka Kotorska, skvelá zátoka tvarom vzdialene pripomínajúca severské fjordy. Tento fascinujúci skalnatý záliv ukrýva príťažlivé historické mesto Kotor a malebný Tivat s pútavým letiskom, ktoré sa najmä v letnom období zaraďuje k obľúbeným cieľom leteckých entuziastov (a upúta aj obtiažnymi pristávacími manévrami vzhľadom na náročný terén).

Impresívne Skadarské jazero a jeho široké okolie

V hraničnom pásme so susedným Albánskom naďabíte na magické Skadarské jazero – čiernohorská metropola Podgorica sa nachádza zhruba 20 km od jeho severného okraja. V tomto mikroregióne natrafíte aj na scénický ostrov s pôsobivou pevnosťou pod názvom Grmožur. Istotne Vás okúzli i neďaleké prístavné mesto Bar na pobreží pohodového Jadranského mora.

Majestátny masív Prokletije a famózny národný park Durmitor

Vášniví milovníci pešej (a vysokohorskej) turistiky istotne nezostanú sklamaní v impozantnom pohorí Prokletije s najvyššou horou krajiny Zla Kolata (2534 m), zasahujúceho i na územie susedného Albánska. Rozhodne nevynechajte ani excelentný národný park Durmitor na severozápade Čiernej Hory, kde nájdete magický kaňon rieky Tara, s výškou 1300 m majúci status najhlbšieho údolia na celom európskom svetadieli. Vo vynikajúcom Durmitore Vás naopak čakajú v zimných mesiacoch výborné podmienky na lyžovanie (celá oblasť leží v blízkosti mestečka Žabljak).

0