VLetenky

Čierna Hora s Wizz Air od 24 EUR

Boka Kotorska
Grandiózne panorámy v oblasti prímorskej zátoky Boka Kotorska (foto: Max Yakovlev/Pixabay/CC0)

Nádhernú jadranskú Čiernu Horu máte možnosť uvidieť (na začiatku teplejšieho obdobia) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Čiernej Hory (Podgorica) sú v predaji za 7480 HUF (alebo v prepočte cca 24 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 5980 HUF (asi 19 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas jarných mesiacov roku 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Čiernej Hory nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 5. apríla a návrat z čiernohorskej Podgorice (TGD) dňa 12. apríla 2018.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Podgorica za 24 EUR bez WDC / 19 EUR s WDC (05.04.-12.04.2018)

BUD-TGD

Čierna Hora

Prekrásna Čierna Hora sa rozkladá na území s rozlohou necelých 14 tisíc km2 (viac ako štvrtina plochy Slovenska), kde žije vyše 600 tisíc obyvateľov. Na západe susedí s Chorvátskom, Bosnou a Hercegovinou, severnú hranicu si delí so Srbskom, hraničné pásmo na východe zdieľa s Kosovom a Albánskom, zatiaľ čo južnú časť obmýva Jadranské more. Čiernohorská metropola a súčasne najľudnatejšie sídlo, pozoruhodná Podgorica, Vás očakáva v centrálnej oblasti krajiny.

Skvelá Boka Kotorska

Zrejme k najpríťažlivejším miestam Čiernej Hory a celého jadranského pobrežia sa zaraďuje fascinujúca Boka Kotorska, úžasná zátoka tvarom vzdialene pripomínajúca severské fjordy. Tento fantastický skalnatý záliv skrýva pôvabné historické mesto Kotor a malebný Tivat s pútavým letiskom, ktoré sa hlavne v letnom období radí k populárnym cieľom leteckých entuziastov (a upúta i obtiažnymi pristávacími manévrami vzhľadom na náročný terén).

Pôsobivé Skadarské jazero a jeho široké okolie

V hraničnom pásme so susedným Albánskom natrafíte na dramatické Skadarské jazero – čiernohorská metropola Podgorica sa nachádza približne 20 km od jeho severného okraja. V tomto mikroregióne naďabíte i na scénický ostrov s impresívnou pevnosťou s názvom Grmožur. Určite Vás očarí aj neďaleké prístavné mesto Bar na pobreží príjemného Jadranského mora.

Impozantný masív Prokletije a znamenitý národný park Durmitor

Vášniví milovníci pešej (a vysokohorskej) turistiky určite neostanú sklamaní v majestátnom pohorí Prokletije s najvyššou horou krajiny Zla Kolata (2534 m), zasahujúceho aj na územie susedného Albánska. Rozhodne neobíďte ani excelentný národný park Durmitor na severozápade Čiernej Hory, kde nájdete dramatický kaňon rieky Tara, s výškou 1300 m majúci status najhlbšieho údolia na celom európskom kontinente. Vo výbornom Durmitore Vás naopak očakávajú v zimných mesiacoch vynikajúce podmienky na lyžovanie (celá oblasť leží v blízkosti mestečka Žabljak).

0