VLetenky

Čierna Hora s Enter Air od 23 EUR

Gospa od Škrpjela
Gospa od Škrpjela v prímorskej zátoke Boka Kotorska (foto: VV Nincic/Flickr/CC BY 2.0)

Jadranskú Čiernu Horu máte šancu zažiť (na začiatku letného obdobia) vďaka last minute ponuke priamych charterových letov z Katovíc na krídlach Enter Air (i s odbavenou batožinou v základnej cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Čiernej Hory sú k dispozícii za 99 PLN / 23 EUR s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 31. mája a návratom z čiernohorskej Podgorice (TGD) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 14. júna 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za 101 PLN / 23 EUR) môže byť odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 31. mája a návrat z čiernohorskej Podgorice (TGD) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 7. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Podgorica za 99 PLN / 23 EUR (31.05.-14.06.2018)
Katovice – Podgorica za 101 PLN / 23 EUR (31.05.-07.06.2018)

KTW-TGD
Katovice, Poľsko – Podgorica, Čierna Hora (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Čierna Hora

Prekrásna Čierna Hora sa rozkladá na území s rozlohou necelých 14 tisíc km2 (viac ako štvrtina plochy Slovenska), kde žije vyše 600 tisíc obyvateľov. Na západe susedí s Chorvátskom, Bosnou a Hercegovinou, severnú hranicu si delí so Srbskom, hraničné pásmo na východe zdieľa s Kosovom a Albánskom, zatiaľ čo južnú partiu obmýva Jadranské more. Čiernohorská metropola a súčasne najľudnatejšie sídlo, pozoruhodná Podgorica, Vás očakáva v centrálnej oblasti krajiny.

Skvelá Boka Kotorska

Zrejme k najpríťažlivejším miestam Čiernej Hory a celého jadranského pobrežia sa zaraďuje fascinujúca Boka Kotorska, úžasná zátoka tvarom vzdialene pripomínajúca severské fjordy. Tento fantastický skalnatý záliv skrýva pôvabné historické mesto Kotor a malebný Tivat s pútavým letiskom, ktoré sa hlavne v letnom čase radí k populárnym cieľom leteckých entuziastov (a upúta i obtiažnymi pristávacími manévrami vzhľadom na náročný terén).

Pôsobivé Skadarské jazero a jeho široké okolie

V hraničnom pásme so susedným Albánskom natrafíte na dramatické Skadarské jazero – čiernohorská metropola Podgorica sa nachádza približne 20 km od jeho severného okraja. V tomto mikroregióne naďabíte i na scénický ostrov s impresívnou pevnosťou pod názvom Grmožur. Určite Vás očarí aj neďaleké prístavné mesto Bar na pobreží príjemného Jadranského mora.

Impozantný masív Prokletije a znamenitý národný park Durmitor

Vášniví milovníci pešej (a vysokohorskej) turistiky určite neostanú sklamaní v majestátnom pohorí Prokletije s najvyššou horou krajiny Zla Kolata (2534 m), zasahujúceho aj na územie susedného Albánska. Rozhodne neobíďte ani excelentný národný park Durmitor na severozápade Čiernej Hory, kde nájdete dramatický kaňon rieky Tara, s výškou 1300 m majúci status najhlbšieho údolia na celom európskom kontinente. Vo výbornom Durmitore Vás naopak očakávajú v zimných mesiacoch vynikajúce podmienky na lyžovanie (celá oblasť leží v blízkosti mestečka Žabljak).

0