VLetenky

Čierna Hora s Air Serbia od 153 EUR

Kotor
Boka Kotorska s ostrovom Gospa od Škrpjela (foto: Nazareth College/Anna Beasley /Flickr/CC BY 2.0)

Nádhernú jadranskú Čiernu Horu máte šancu uvidieť (i v lete) aj zásluhou leteckej spoločnosti Air Serbia, pred rebrandingom (v réžii Etihad Airways) známou ako Jat Airways (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Čiernej Hory (Podgorica) kúpite za 110 GBP (alebo v prepočte cca 153 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety s výnimkou blackoutu 26.06.-07.08.2015 (resp. 24.07.-06.09.2015 pre návraty), min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu alebo vyčerpania voľných termínov (s minimálnou dobou predpredaja 60 dní pred odletom). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v období od mája 2015 do februára 2016 s výnimkou odletov počas väčšiny letných prázdnin.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Čiernej Hory môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. júna a návrat z čiernohorskej Podgorice (TGD) dňa 4. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Podgorica za 110 GBP (20.06.-04.07.2015)
Viedeň – Podgorica za 172 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Podgorica za 175 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Podgorica za 4726 CZK (rezervácia v ČJ)

Čierna Hora

Prekrásna Čierna Hora sa rozkladá na území s rozlohou necelých 14 tisíc km2 (viac ako štvrtina plochy Slovenska), kde žije vyše 600 tisíc obyvateľov. Na západe susedí s Chorvátskom, Bosnou a Hercegovinou, severnú hranicu si delí so Srbskom, hraničné pásmo na východe zdieľa s Kosovom a Albánskom, zatiaľ čo južnú partiu obmýva Jadranské more. Čiernohorská metropola a súčasne najľudnatejšie sídlo, pozoruhodná Podgorica, Vás očakáva v centrálnej oblasti krajiny.

Skvelá Boka Kotorska

Zrejme k najpríťažlivejším miestam Čiernej Hory a celého jadranského pobrežia sa zaraďuje fascinujúca Boka Kotorska, úžasná zátoka tvarom vzdialene pripomínajúca severské fjordy. Tento fantastický skalnatý záliv skrýva pôvabné historické mesto Kotor a malebný Tivat s atraktívnym letiskom, ktoré sa hlavne v letnom období radí k populárnym cieľom leteckých entuziastov (a upúta i obtiažnymi pristávacími manévrami vzhľadom na náročný terén).

Pôsobivé Skadarské jazero a jeho široké okolie

V hraničnom pásme so susedným Albánskom natrafíte na dramatické Skadarské jazero – čiernohorská metropola Podgorica sa nachádza približne 20 km od jeho severného okraja. V tomto mikroregióne naďabíte aj na scénický ostrov s impresívnou pevnosťou pod názvom Grmožur. Určite Vás očarí aj neďaleké prístavné mesto Bar na pobreží príjemného Jadranského mora.

Majestátny masív Prokletije a famózny národný park Durmitor

Vášniví milovníci pešej (a vysokohorskej) turistiky istotne nezostanú sklamaní v impozantnom pohorí Prokletije s najvyššou horou krajiny Zla Kolata (2534 m), zasahujúceho i na územie susedného Albánska. Rozhodne nevynechajte ani excelentný národný park Durmitor na severozápade Čiernej Hory, kde nájdete magický kaňon rieky Tara, s výškou 1300 m majúci status najhlbšieho údolia na celom európskom svetadieli. Vo vynikajúcom Durmitore Vás naopak čakajú v zimných mesiacoch výborné podmienky na lyžovanie (celá oblasť leží v blízkosti mestečka Žabljak).

0