VLetenky

Chorvátsko s Eurowings za 70 EUR

Plitvické jazerá
Charakteristické “zákutia” národného parku Plitvické jazerá (foto: 29cm/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu famózneho Chorvátska (aj na začiatku letného obdobia) máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Zadar sa dajú kúpiť za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice mája do polovice júna a od začiatku septembra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Chorvátska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. júna s návratom z chorvátskeho Zadaru (ZAD) dňa 12. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zadar za 70 EUR (05.06.-12.06.2017)

Chorvátsko

Populárne Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho úžasným národným parkom). K obľúbeným regiónom sa zaraďuje Istria na západe krajiny v okolí pôvabného mesta Pula s fascinujúcim rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv núka malebné pobrežie a pôvabné ostrovy (znamenitý Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte príležitosť poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Kúzelná Dalmácia

Istotne Vás upúta nádherné starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako i celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), hlavne oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. V blízkosti Šibeniku naďabíte na skvelý národný park Krka s prekrásnym jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fantastické Dinárske Alpy

O niečo severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás čaká najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej partie Dinárov (tiahnúcich sa od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Neskutočné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska časť Dinárov ponúka výnimočné národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte preslávené Plitvické jazerá, situované medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0