VLetenky

Chorvátsko s Eurowings za 60 EUR

Zrmanja
Rieka Zrmanja, v televíznych “mayovkách” pôsobiaca ako Rio Pecos (foto: Danilo Tic/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu cestovateľsky vďačného Chorvátska máte príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Zadar sú v predaji za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája a od polovice septembra do konca októbra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu/do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Chorvátska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. mája s návratom z chorvátskeho Zadaru (ZAD) dňa 23. mája 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zadar za 60 EUR (19.05.-23.05.2019)

VIE-ZAD
Viedeň, Rakúsko – Zadar, Chorvátsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Chorvátsko

Populárne Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho úžasným národným parkom). K obľúbeným regiónom patrí i Istria na západe krajiny v okolí pôvabného mesta Pula s fascinujúcim rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv núka malebné pobrežie a pôvabné ostrovy (znamenitý Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte príležitosť poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Kúzelná Dalmácia

Istotne Vás upúta nádherné starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako i celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), hlavne oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. Blízko Šibeniku naďabíte na skvelý národný park Krka s prekrásnym jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fantastické Dinárske Alpy

O čosi severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás čaká najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej partie Dinárov (od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Neskutočné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska časť Dinárov ponúka výnimočné národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte svetoznáme Plitvické jazerá, situované medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0

Add a Comment