VLetenky

Chorvátsko s Eurowings od 70 EUR

Plitvické jazerá
Charakteristické zákutia národného parku Plitvické jazerá (foto: Dongchan Park/Pixabay/CC0)

Na návštevu znamenitého Chorvátska (aj na začiatku letného obdobia) máte príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Zadar sú v predaji za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do konca júna a od začiatku septembra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Chorvátska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. júna s návratom z chorvátskeho Zadaru (ZAD) dňa 26. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zadar za 70 EUR (19.06.-26.06.2017)

Chorvátsko

Obľúbené Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho skvelým národným parkom). K populárnym regiónom sa radí Istria na západe krajiny v okolí príťažlivého mesta Pula s fantastickým rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv ponúka malebné pobrežie a príťažlivé ostrovy (famózny Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte šancu poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Čarovná Dalmácia

Určite Vás upúta prekrásne starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako aj celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), najmä oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. V blízkosti Šibeniku natrafíte na úžasný národný park Krka s nádherným jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fascinujúce Dinárske Alpy

O čosi severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás čaká najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej časti Dinárov (tiahnúcich sa od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Neuveriteľné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska časť Dinárov núka mimoriadne národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte legendárne Plitvické jazerá, položené medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0