VLetenky

Chorvátsko s Eurowings od 68 EUR

Plitvické jazerá
Charakteristické zákutia národného parku Plitvické jazerá (foto: James/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu znamenitého Chorvátska (v závere miestnej sezóny) máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Zadar sú v predaji za 68 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Chorvátska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. októbra (sobota) s návratom z chorvátskeho Zadaru (ZAD) dňa 27. októbra 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zadar za 68 EUR (20.10.-27.10.2018 / sobota – sobota)

VIE-ZAD
Viedeň, Rakúsko – Zadar, Chorvátsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Chorvátsko

Obľúbené Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho skvelým národným parkom). K populárnym regiónom sa radí Istria na západe krajiny v okolí príťažlivého mesta Pula s fantastickým rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv ponúka malebné pobrežie a príťažlivé ostrovy (famózny Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte šancu poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Čarovná Dalmácia

Určite Vás upúta prekrásne starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako aj celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), najmä oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. V blízkosti Šibeniku natrafíte na úžasný národný park Krka s nádherným jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fascinujúce Dinárske Alpy

O niečo severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás očakáva najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej časti Dinárov (od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Neuveriteľné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska partia Dinárov núka mimoriadne národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte svetoznáme Plitvické jazerá, položené medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0