VLetenky

Chorvátsko s Eurowings od 60 EUR

Plitvické jazerá
Fotogenické zákutia národného parku Plitvické jazerá (foto: Michael Rehm/Pixabay/CC0)

Na prehliadku cestovateľsky obľúbeného Chorvátska máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Zadar sa predávajú za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od začiatku septembra do konca októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Chorvátska nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 23. septembra (nedeľa) s návratom zo Zadaru (ZAD) dňa 30. septembra 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zadar za 60 EUR (23.09.-30.09.2018 / nedeľa – nedeľa)

VIE-ZAD
Viedeň, Rakúsko – Zadar, Chorvátsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Chorvátsko

Populárne Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho úžasným národným parkom). K obľúbeným regiónom sa zaraďuje i Istria na západe krajiny v okolí pôvabného mesta Pula s fascinujúcim rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv núka malebné pobrežie a pôvabné ostrovy (znamenitý Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte príležitosť poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Kúzelná Dalmácia

Istotne Vás upúta nádherné starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako i celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), hlavne oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. Blízko Šibeniku naďabíte na skvelý národný park Krka s prekrásnym jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fantastické Dinárske Alpy

O čosi severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás čaká najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej partie Dinárov (od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Neskutočné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska časť Dinárov ponúka výnimočné národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte legendárne Plitvické jazerá, situované medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0