VLetenky

Chorvátsko s Eurowings od 53 EUR

Zrmanja
Rieka Zrmanja, v televíznych “mayovkách” pôsobiaca ako Rio Pecos (foto: jean-louis_67/Pixabay/CC0)

Na prehliadku cestovateľsky vďačného Chorvátska (na konci sezóny) máte príležitosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Zadar sa predávajú za 53 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od polovice septembra do konca októbra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Chorvátska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. septembra s návratom z chorvátskeho Zadaru (ZAD) dňa 3. októbra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Zadar za 53 EUR (22.09.-03.10.2019)

VIE-ZAD
Viedeň, Rakúsko – Zadar, Chorvátsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Chorvátsko

Obľúbené Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho skvelým národným parkom). K populárnym regiónom sa radí aj Istria na západe krajiny v okolí príťažlivého mesta Pula s fantastickým rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv ponúka malebné pobrežie a príťažlivé ostrovy (famózny Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte šancu poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Čarovná Dalmácia

Určite Vás upúta prekrásne starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako aj celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), najmä oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. V blízkosti Šibeniku natrafíte na úžasný národný park Krka s nádherným jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fascinujúce Dinárske Alpy

O niečo severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás očakáva najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej časti Dinárov (od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Neuveriteľné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska partia Dinárov núka mimoriadne národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte preslávené Plitvické jazerá, položené medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0