VLetenky

Chorvátsko s Eurolot od 119 EUR

Na prvý pohľad všedný tarif poľskej aerolínie Eurolot (dcérskej spoločnosti LOT Polish Airlines) do excelentného Chorvátska prezrádza pri lepšom pohľade do rezervačného systému dostupnosť aj v priebehu cestovateľsky najviac exponovaného obdobia letných prázdnin (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do prímorských chorvátskych miest Split a Dubrovnik sú v predaji od 494 PLN (alebo v prepočte cca 119 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska. Jednosmerné letenky vyjdú Vašu cestovateľskú peňaženku zhruba polovičnú sumu z ceny klasických “spiatočiek”. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v sezónnom období od júna do septembra 2014.

Príklad rezervácie letenky do Chorvátska nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 10. augusta (nedeľa) s návratom zo Splitu (SPU) dňa 17. augusta 2014 (nedeľa) – za 494 PLN/119 EUR.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 9. augusta (sobota) s návratom z Dubrovniku (DBV) dňa 16. augusta 2014 (sobota) – za 500 PLN/120 EUR.

Rezervácia letenky:
Krakov – Split za 494 PLN (10.08.-17.08.2014)
Krakov – Dubrovnik za 500 PLN (09.08.-16.08.2014)

Chorvátsko

Populárne Chorvátsko (resp. jeho pláže) našincom asi netreba predstavovať (povenujeme sa skôr jeho úžasným národným parkom). K obľúbeným regiónom sa zaraďuje Istria na západe krajiny v okolí pôvabného mesta Pula s fascinujúcim rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv núka malebné pobrežie a pôvabné ostrovy (znamenitý Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte príležitosť poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Kúzelná Dalmácia

Istotne Vás upúta nádherné starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako aj celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), hlavne oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. V blízkosti Šibeniku naďabíte na skvelý národný park Krka s čarokrásnym jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fantastické Dinárske Alpy

O niečo severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás čaká najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinaru (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej partie Dinárov (tiahnúcich sa od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Mimoriadne národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska časť Dinárov núka výnimočné národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte preslávené Plitvické jazerá, situované medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0