VLetenky

Chorvátsko s Austrian Airlines od 166 EUR

Ponuku Austrian Airlines na návštevu famózneho Chorvátska v priebehu letných prázdnin majú šancu využiť nielen cestovatelia zo severných partií Slovenska a Moravy (s odletom z Krakova).

Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Dubrovnik kúpite za 166 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla Ii. Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do vyčerpania voľných termínov (resp. do aktualizácie tarifu). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od (začiatku) augusta do (konca) októbra 2014.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do Chorvátska môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 6. augusta s návratom z chorvátskeho Dubrovniku (DBV) dňa 14. augusta 2014.

Rezervácia letenky:
Krakov – Dubrovnik za 166 EUR (06.08.-14.08.2014)
Krakov – Dubrovnik za 177 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Dubrovnik za 4851 CZK (rezervácia v ČJ)

Chorvátsko

Populárne Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho úžasným národným parkom). K obľúbeným regiónom sa zaraďuje Istria na západe krajiny v okolí pôvabného mesta Pula s fascinujúcim rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv núka malebné pobrežie a pôvabné ostrovy (znamenitý Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte príležitosť poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Kúzelná Dalmácia

Istotne Vás upúta nádherné starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako i celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), hlavne oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. V blízkosti Šibeniku naďabíte na skvelý národný park Krka s prekrásnym jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fantastické Dinárske Alpy

O niečo severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás očakáva najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej partie Dinárov (tiahnúcich sa od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Neskutočné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska časť Dinárov ponúka výnimočné národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte preslávené Plitvické jazerá, situované medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0