VLetenky

Chorvátsko s Air Serbia od 108 EUR

Lákavú ponuku leteckej spoločnosti Air Serbia (v minulosti pred rebrandingom v réžii Etihad Airways vystupujúcej ako Jat Airways) na návštevu znamenitého Chorvátska (s možnosťou prehliadky srbského Belehradu) využijú hlavne cestovatelia spoza rieky Moravy. Na prvý pohľad relatívne všedný tarif prezrádza pri lepšom pohľade do rezervačného systému dostupnosť aj v priebehu cestovateľsky najviac exponovaného obdobia letných prázdnin (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do chorvátskeho prímorského mesta Split sa dajú kúpiť od 108 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete do konca letného letového poriadku (t.j do konca októbra 2014 vrátane spomenutého prázdninového obdobia).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Chorvátska nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 20. júla s návratom z chorvátskeho Splitu (SPU) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. júla 2014.

Rezervácia letenky:
Praha – Split za 108 EUR (20.07.-27.07.2014)
Praha – Split za 2957 CZK (20.07.-27.07.2014)

Chorvátsko

Obľúbené Chorvátsko (resp. jeho pláže) asi netreba veľmi predstavovať (povenujeme sa skôr preto jeho skvelým národným parkom). K populárnym regiónom sa radí Istria na západe krajiny v okolí príťažlivého mesta Pula s fantastickým rímskym amfiteátrom. Susedný Kvarnerský záliv ponúka malebné pobrežie a príťažlivé ostrovy (famózny Krk). Z prístavnej Rijeky sa máte šancu poplaviť loďou (Jadrolinija) na trase Rijeka – Zadar – Split – Hvar – Korčula – Dubrovnik.

Čarovná Dalmácia

Určite Vás upúta prekrásne starobylé mesto Dubrovnik na východe Chorvátska ako aj celý región Dalmácie v okolí historického Splitu (jej administratívneho centra), najmä oblasť Makarskej riviéry s neďalekými scénickými ostrovmi Brač, Hvar a Korčula. V blízkosti Šibeniku natrafíte na úžasný národný park Krka s nádherným jazerom a ostrovom Visovac s rovnomenným kláštorom.

Fascinujúce Dinárske Alpy

O čosi severnejšie, neďaleko hranice s Bosnou a Hercegovinou, Vás čaká najvyšší vrch Chorvátska (1831 m) – dominantná Dinara (susedný Troglav má s 1913 m status najvyššieho vrchu Bosny). Severne od Zadaru nájdete to najlepšie z chorvátskej časti Dinárov (tiahnúcich sa od slovinských Julských Álp cez Chorvátsko, Bosnu, čiernohorskú Boku Kotorsku až do Kosova a Albánska).

Výnimočné národné parky Paklenica, Severný Velebit a Plitvické jazera

Chorvátska časť Dinárov ponúka mimoriadne národné parky Paklenica (s hlbokými krasovými kaňonmi Veľká i Malá Paklenica) a Severný Velebit v rovnomennom masíve Velebit (1757 m). Ako sladkú čerešničku na záver si nechajte legendárne Plitvické jazerá, položené medzi Zadarom a Záhrebom (v neveľkej vzdialenosti od hranice s Bosnou a Herecegovinou).

0