VLetenky

Chicago so SAS Scandinavian Airlines od 374 EUR

Chicago Skyline
Sugestívne večerné scenérie amerického veľkomesta Chicago (foto: David Mark/Pixabay/CC0)

Na návštevu Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) možno zamieriť (v jarnom čase) pri využití ponuky spoločnosti SAS Scandinavian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Chicaga (v regióne Great Lakes) kúpite za 374 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 21. marca do 28. mája 2017 (s ukončením ciest do 31.05.2017), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu do 31. mája 2017) a predaj do 19. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu apríla 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. apríla s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 4. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 374 EUR (26.04.-04.05.2017)
Viedeň – Chicago za 10431 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak obľubujete blues a jazz, tak budete na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duelNHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch objavte pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím ako na dlani si doprajte zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku impresívneho Chicaga v štáte Illinois za vcelku rozumný peniaz docestujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0