VLetenky

Chicago s United Airlines od 453 EUR

Illinois
Fotogenická Chicagská Cloud Gate na AT&T Plaza v Millenium Parku (foto: daveynin/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) možno uskutočniť pri využití priamych letov partnerských spoločností Austrian Airlines/United Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Chicaga sa predávajú za 453 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období 06.05.-22.05.2015, 26.10.-16.12.2015 a 25.12.2015-27.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) počas doby platnosti zimného letového poriadku (t.j. od konca októbra 2015 do konca marca 2016) a pri letoch s prestupmi za podobnú sumu aj v priebehu mája 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 30. októbra s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 6. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 453 EUR (30.10.-06.11.2015)
Viedeň – Chicago za 453 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 456 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 472 EUR (rezervácia v SJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak preferujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Low costová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku impresívneho Chicaga v štáte Illinois za vcelku rozumné dukáty docestujete s nízkonákladovými autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0