VLetenky

Chicago s United Airlines od 427 EUR

Illinois
Chicagská Cloud Gate na AT&T Plaza v Millenium Parku (foto: Jeremy Keith/Flickr/CC BY 2.0)

Prehliadku Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) možno zrealizovať (aj v teplejšom období) pri využití priamych letov Austrian Airlines (United Airlines) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Chicaga sa predávajú za 427 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú cesty v čase 07.01.-27.03.2015, 13.04.-22.05.2015 a 26.10.-16.12.2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 12. mája s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 19. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 427 EUR (12.05.-19.05.2015)
Viedeň – Chicago za 427 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 430 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 446 EUR (rezervácia v SJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, že preferujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či zápas NHL pod taktovkou Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), aktuálne najvyššej stavby USA.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických z veľmi impresívneho Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumný peniaz doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0