VLetenky

Chicago s United Airlines od 334 EUR

Illinois
Fotogenický Milton Olive Park na brehoch Lake Michigan (foto: Bernt Rostad/Flickr/CC BY 2.0)

Prehliadku Chicaga v štáte Illinois (aj jeho širšieho okolia) možno zrealizovať pri využití priamych letov partnerských spoločností Austrian Airlines/United Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Chicaga kúpite za 334 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-27.03.2016 a 04.04.-22.04.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť môže byť odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 27. októbra s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 6. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 334 EUR (27.10.-06.11.2015)
Viedeň – Chicago za 334 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 337 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chiacgo za 353 EUR (rezervácia v SJ)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak obľubujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či zápas NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb “Štátov”.

Nízkonákladová (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumný peniaz doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0