VLetenky

Chicago s Turkish Airlines od 436 EUR

Chicago Skyline
Chicago “skyline” zo 100-poschodového John Hancock Center (foto: Dhilung Kirat/Flickr/CC BY 2.0)

Prehliadka Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) sa dá zrealizovať aj vďaka ponuke leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického Chicaga kúpite za 436 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 10. januára do 20. marca 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 19. marca s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 26. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 436 EUR (19.03.-26.03.2015)
Viedeň – Chicago za 446 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Chicago za 454 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Chicago za 12670 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, že obľubujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL pod taktovkou Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Vynikajúci výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), aktuálne najvyššej stavby USA.

Low costová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických z veľmi pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za vcelku rozumné “dukáty” docestujete s nízkonákladovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0