VLetenky

Chicago s TAP Portugal od 221 EUR

Chicago Skyline
Sugestívna panoráma amerického veľkomesta Chicago (foto: Abstract Vibe/Pexels/CC0)

Na návštevu Chicaga v štáte Illinois (aj jeho širšieho okolia) máte príležitosť zavítať vďaka ponuke spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Chicaga (v regióne Great Lakes) sa dajú kúpiť za 221 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.11.-14.12.2021 a 16.01.-31.03.2022, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 27. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od januára do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. februára s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 20. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 221 EUR (07.02.-20.02.2022)

VIE-ORD
Viedeň, Rakúsko – Chicago, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najľudnatejšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak obľubujete blues či jazz, tak budete na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého možno budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či duelNHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch objavte príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím ako na dlani si dožičte zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumnú sumu doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0