VLetenky

Chicago s LOT Polish Airlines od 376 EUR

Illinois
Oak Street Beach na brehoch Lake Michigan (foto: Steven Kevil/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Návštevu Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) máte možnosť zrealizovať pri využití zaujímavého tarifu LOT Polish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do amerického Chicaga sa dajú kúpiť za 270 GBP (alebo v prepočte cca 376 EUR) s odletom z Budapešti a návratom do Viedne. Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 24.08.-12.12.2015 a 16.01.-31.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu do 31. marca 2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v čase od začiatku septembra 2015 do konca marca 2016 (s výnimkou spomínaného zimného blackoutu).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. septembra s návratom z Chicaga (ORD) do Viedne (VIE) dňa 19. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Chicago – Viedeň za 270 GBP (09.09.-19.09.2015)
Budapešť – Chicago – Viedeň za 407 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Chicago – Viedeň za 404 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Chicago – Viedeň za 11004 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najľudnatejšie sídlo v Spojených štátoch, Vás čaká v znamenitej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, že máte radi blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste preslávený House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého azda budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý duel NBA v podaní miestnych Bulls či zápas NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste príjemné pláže na brehoch pohodového Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb “Štátov”.

Nízkonákladová doprava (nielen) po regióne

Takmer do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku impresívneho Chicaga v štáte Illinois za celkom rozumný peniaz doputujete s low costovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí i na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu sa dajú kúpiť už za 1 USD.

0