VLetenky

Chicago s LOT Polish Airlines od 370 EUR

Illinois
Cloud Gate v Chicagu na AT&T Plaza v Millenium Parku (foto: Christopher Michel/Flickr/CC BY 2.0)

Prehliadku Chicaga v štáte Illinois (aj jeho širšieho okolia) možno uskutočniť (aj v teplejšom období) pri využití zaujímavého tarifu LOT Polish Airlines zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do amerického Chicaga sa dajú kúpiť za 271 GBP (alebo v prepočte cca 370 EUR) s odletom z Katovíc a návratom do Viedne. O pár EUR viac zaplatíte pri odlete z Krakova.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 16.05.-17.06. a 04.09.-15.12.2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 2. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Katovíc (KTW) dňa 19. mája s návratom z Chicaga (ORD) do Viedne (VIE) dňa 26. mája 2015 (za 370 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 19. mája s návratom z Chicaga (ORD) do Viedne (VIE) dňa 26. mája 2015 (za 374 EUR).

Rezervácia letenky:
Katovice – Chicago – Viedeň za 271 GBP (19.05.-26.05.2015)
Katovice – Chicago – Viedeň za 395 EUR (rezervácia v NJ)
Katovice – Chicago – Viedeň za 396 EUR (rezervácia v SJ)
Katovice – Chicago – Viedeň za 10963 CZK (rezervácia v ČJ)

Krakov – Chicago – Viedeň za 274 GBP (19.05.-26.05.2015)
Krakov – Chicago – Viedeň za 400 EUR (rezervácia v NJ)
Krakov – Chicago – Viedeň za 400 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Chicago – Viedeň za 11099 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najľudnatejšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, že obľubujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb USA.

Low costová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za vcelku rozumné “dukáty” docestujete s nízkonákladovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0