VLetenky

Chicago s LOT Polish Airlines od 315 EUR

Illinois
Grandiózne chicagské scenérie na brehoch Lake Michigan (foto: Daniel Dionne/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na (jesennú či jarnú) návštevu Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) máte šancu vyraziť pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti LOT Polish Airlines zo Star Alliance.

Spiatočné letenky do Chicaga sa dajú kúpiť za 315 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Zürichu. Tarifné podmienky určujú cesty v období 23.08.-31.10.2015 a 28.03.-21.06.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v druhej polovici októbra 2015 a od konca marca do konca apríla 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 30. októbra s návratom z Chicaga (ORD) do Zürichu (ZRH) dňa 5. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Chicago – Zürich za 315 EUR (30.10.-05.11.2015)
Budapešť – Chicago – Zürich za 318 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Chicago – Zürich za 318 EUR (u dopravcu – Promotions/Bookings/Book a Flight/Multiple)
Budapešť – Chicago – Zürich za 334 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Chicago – Zürich za 9059 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Zürichu možno zrealizovať linkou Niki/Air Berlin z viedenského letiska a(lebo) železničnou dopravou rakúskymi/švajčiarskymi “dráhami” z Viedne (v najlepšom prípade nočným vlakom). Ďalšou variantou (za rozumnú aumu) môžu byť napr. lety Swiss International Air Lines z Prahy.

Chicago

Impresívne Chicago – tretie najľudnatejšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, že obľubujete blues a jazz, tak ste na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širočižným okolím si vychutnáte ako na dlani zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb “Štátov”.

Low costová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku pôsobivého Chicaga v štáte Illinois za vcelku priaznivé dukáty docestujete s nízkonákladovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0