VLetenky

Chicago s Iberiou od 405 EUR

Illinois
Grandiózna večerná panoráma Chicaga z John Hancock Center (foto: Eric Ward/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na prehliadku Chicaga v štáte Illinois (i jeho širšieho okolia) máte príležitosť vyraziť (v jarnom období) s ponukou spoločnosti Iberia v spolupráci s partnermi z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Chicaga (v regióne Great Lakes) sa predávajú za 405 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 29. marca do 30. apríla 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) počas apríla 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. apríla s návratom z amerického Chicaga (ORD) dňa 14. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chicago za 405 EUR (07.04.-14.04.2016)
Viedeň – Chicago za 413 EUR (na webe dopravcu / manuálne zadanie)
Viedeň – Chicago za 429 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Chicago 11519 CZK (rezervácia v ČJ)

Chicago

Pôsobivé Chicago – tretie najväčšie sídlo v Spojených štátoch, Vás očakáva vo famóznej oblasti Great Lakes, konkrétne na brehoch Lake Michigan (najväčšieho jazera v USA). Nielen v prípade, ak máte radi blues a jazz, tak sa ocitnete na tom správnom mieste. Skúste legendárny House of Blues, založený spevákom a hercom menom Dan Aykroyd, ktorého snáď budete poznať z Blues Brothers.

Nezabudnite si vychutnať napínavý zápas NBA v podaní miestnych Bulls či duel NHL v réžii Blackhawks. V teplejších mesiacoch skúste pohodové pláže na brehoch príjemného Michiganského jazera. Panoramatický výhľad na celé veľkomesto so širokánskym okolím ako na dlani si vychutnáte zo 442 m vysokej Willis Tower (predtým známej ako Sears Tower), jednej z najvyšších stavieb “Śtátov”.

Low costová doprava (nielen) po regióne

Skoro do všetkých veľkomiest vo východnej polovici Spojených štátov amerických zo vskutku impresívneho Chicaga v štáte Illinois za vcelku priaznivú sumu docestujete s nízkonákladovým autobusovým dopravcom Megabus, ktorý mimochodom pôsobí aj na “západnom pobreží”, v Kanade a v Európe. Cestovné lístky pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu možno kúpiť už za 1 USD.

0